Znáte Azure Cost Analysis?

Azure Cost Analysis je pěkná featurka v Azure portálu zobrazující velmi podrobně a detailně veškeré finanční náklady, které jsou účtovány na vrub dané Azure Subskripce. Pro mne osobně je důležité, že to funguje i pro free Visual Studio MSDN kredity.

Azure Cost Analysis denně za 30 dní dle Resource Group,
… dnes mi nabíhá zase MSDN kredit 🙂

Ve své Visual Studio MSDN DevTest subskripci mívám mnoho služeb, které si chci vyzkoušet a také je pravidelně zapomínám smazat. Pravidelně mi zafunguje Azure Spending Limit do 150$ free kreditu. Zafungoval z noci na 12. na 13.9. Na zbytek měsíce mi Azure hodil zdroje do Deprovisioning – něco jako hybernate stavu, poslal email a vše čekalo na „nabití“ kreditu na další období. Zde přichází čas se kouknou na Azure Cost Management, který mi pomáhá každý měsíc promazat nepotřebné (již prozkoumané) služby.

V komerčních subskripcích bude model použití jiný ale princip je stejný. No a když jsme v té optimalizaci, nezapomeňte také na „bonzáka“ jménem Azure Advisor , který bude mít zcela jistě připomínky i k dalším oblastem, zejména bezpečnosti:

Hlavní „práskač“ jménem Azure Advisor

Naposledy je třeba zmínit Cloudyn, což je dosti vymakaná služba optimalizace a plánování cloudových prostředků … a nejen pro Azure ale i proi AWS a Google Cloud, o tom ale zase někdy příště.

Každopádně Azure Cost Analysis je zcela nezbytná oblast Azure portálu pro každého, bez rozdílu zda má free nebo placenou subskripci.

Buri