Setkání Windows User Group – duben 2024

Ač aprílové počasí láká vyrazit od počítačů ven na čerstvý vzduch, jistě neodoláte trochu azurovému mráčku v digitální podobě na našich dubnových přednáškách.

Online – Azure SQL Managed Instance: SQL Server, o který se nemusíte starat
16. dubna 2024 – David Gešvindr
Na přednášce si představíme službu Azure SQL Managed Instance, což je doslova „instance SQL Serveru jako služba“ o jejíž provoz a údržbu se vám stará přímo Microsoft v rámci cloudu Microsoft Azure. Vysvětlíme si, jak službu nasadit, kolik nás to bude stát a za co budeme vlastně platit, a ukážeme si různé cesty, jak do této služby přesunout stávající databáze z našeho vlastního Microsoft SQL Serveru.

Zlín – Laďte jak profík ve Visual Studiu a Práce se stringy v .NET 8 a SearchValues
16. dubna 2024 – Jiří Činčura
Začneme u Visual Studia které nabízí přehršel knoflíků, přepínačů a nástrojů zjednodušující život při debuggingu. Vlastně jich může být až moc. Ukážu Vám svůj kufřík s nářadím, který pravidelně používám a posunu Vaše ladící schopnosti na vyšší level. Po přestávce se pak podíváme na to, co neodmyslitelně patří do každého programu. Práce se stringy. Věděli jste, že v .NET 8, můžete se stringy pracovat jinak? Lépe! Rychleji! Pokud nevíte, tak tady se to dovíte.

Praha – Global Azure Prague 2024
19. dubna 2024 – Microsoft MVP
Konference Global Azure je největší celosvětovou komunitní akcí zaměřenou na cloudové technologie Microsoft Azure, která se koná na více než 220 místech po celém světě v jediný den. Letos se tato konference bude konat i v Praze. Využijte této příležitosti a přijďte se zdarma na prakticky orientovaných přednáškách dozvědět nové informace o platformě Microsoft Azure a Microsoft 365, které jednoduše využijete ve své praxi.