Jak na Teams zdarma, Office 365 pro školy zdarma a návod jak začít

Přečtěte si jak začít používat Microsoft Teams pro vzdálenou komunikaci, sdílení dokumentů a výuku, zdarma. Microsoft Teams je dostupný v komerčních i free variantách. Placené varianty jsou většinou součástí Office 365 plánů, mohou to být i Trial verze. Víte, že Teams free nebo Office 365 pro školy můžete mít zřízené za méně jak 3 minuty? Více o Microsoft Team se dočtete zde. Dále trochu detailněji o free, více měsíčních trialech a o školní variantě Microsoft Teams.


Porovnání zajímavých Free a Trial Subskripcí Microsoft Teams

NázevPro kohoDoba platnostiOmezení počtuDetailyNávod
Microsoft Teams FreeKdokoliNeomezeno500 000 a v schůzce max 100 uživatelů, 5 GB na usera, Teams meeting max. 60 minut Kdokoli kdo se přihlásí a jeho account není v AAD. Pokud je to AAD acount, tak se routuje na Exploratory nebo komerční verzi.Technická dokumentace
Microsoft Teams Exploratory ExperienceUživatelé s AAD accountem 01-2021NeomezenoUživatel aktivuje AAD loginem pokud nemá Teams licenci. Pouze managed AAD domain email addresa. Nemůže být aktivováno IT Adminem. Neplatí pro školy.Technická dokumentace
Microsoft Teams Cloud Solution Provider (CSP) TrialZákazníci CSP partnerů6 měsícůmax. 1000 uživatelůPartner aktivuje v Microsoft Partner Center. Neplatí pro školy a Syndication Partnery.Návod pro Partnery
Office 365 A1 EducationŠkolyMin 6 měsíců a pak neomezeno po ověření že doména je školy.5000 studentů a 5000 zaměstnancůAktivuje jakýkoli IT Admin školy, Pouze pro školy.Technická dokumentace
 • Free Microsoft Teams verze je velmi dobře použitelná, ale má určité technické limity. Zejména objem dokumentů na 5GB, je možné dělat video-hovory ale nenapojíte telefonní ústřednu, nenahrajete záznam meetingu, nemůžete použít vlastní top doménové jmeno, … Porovnání a omezení free Teams zde.
 • Nový trial model Teams Exploratory experience nahrazuje v minulosti využívaný Microsoft Commercial Cloud Trial a obsahuje i další zejména online produkty řady E1.
 • Partneři, kteří fungují jako Microsoft Cloud Solution Provider mohou vytvořit pro své zákazníky trialy různých Office365 služeb na 6 měsíců, a to nejen Teams.
 • Office 365 A1 Education je super nabídka Office365 pro školy. Aktivovat plán může každá škola, resp. její IT Admin. Není třeba ihned nějaké ověřování, že je to akreditovaná škola, časem se tomu ale nevyhnete. Aktivace je velmi rychlá. Mimo free Office A1 free plánu se dodávají i školní A3 a A5 edice, které jsou placené ale obsahují např. i desktopové Office produkty. viz porovnání školních verzí. Více o výhodách a dalších licencích ve školství si přečtěte na adrese aka.ms/skolstvi.

Prohlédněte si video návod na aktivaci Office 365 A1 Education což je ale prakticky obdobné s aktivací Free Teams edice

(c) Karel Klatovský https://www.linkedin.com/in/karelklatovsky/

Další videa, návody, záznamy seminářů atd. od Karla Klatovského pro školy najdete zde


Aktivaci školní verze můžete udělat nejdříve i na generickou doménu onmicrosoft.com a nepřipojovat vlastní doménu, takto to nebude fungovat dlouhodobě (kvůli možnosti zneužití). Do 6 měsíců je třeba navázat na doménu školy, které je v databázi Ministerstva školství a pak bude funkční nastálo.


Microsoft Teams pro školy – Stručná příručka nejen pro učitele

Stáhněte si pěknou příručku v češtině která na 20 stránkách ukazuje hlavní možnosti a scénáře použití Microsoft Teams pro školy. Školní verze má oproti komerční verzi mírně upravené – předpřipravené prostředí formou templates aby toho školní admini nemuseli tolik nastavovat resp. vše bylo více intuitivní.


Nezapomeňte povolit studentům použití Teams

Po aktivaci Teams pro školy se zda být vše funkční až na to, že se běžní uživatelé – žáci nemohou přihlásit k Teams s informací o tom, že je potřeba kontaktovat správce Office 365, aby jim Teams povolil/zapnul. To musí udělat Admin ve správě Office 365 (starý portál). Přejděte do položky Nastavení – Služby a doplňky,- Microsoft Teams a ověřte, zda máte v části Nastavení podle typu uživatele/licence zapnuto viz níže.


Video návody v češtině Microsoft Teams


Buri

2 Comments

 1. Dobry den, rada bych ve skolnim Teams spustila on-line vyuku, ale náš IT tvrdi, ze je to az pro deti od 13 let.
  Nemuzu se to ale nikde docist.
  Dekuji predem za odpoved.

  • Dobrý den, použití MS Teams není omezeno věkem. Děti u nás ve škole to používali a je jim 10 let.

1 Trackback / Pingback

 1. Vše co jste chtěli vědět o Microsoft Teams – it.ldf.mendelu.cz

Komentáře nejsou povoleny.