Setkání Windows User Group – duben 2020

I přes nepříznivost posledních dnů plných světové pandemie probíhá naše vzdělávání a předávání zkušeností komunitě dál.

Omlouváme se za zrušení některých akcí pro aktuální vládní opatření ve formě karantény. Některé se nám podařilo realizovat online. Doufáme, že se již brzy uvidíme též osobně na některé z našich poboček. Pro aktuální informace sledujte naše webové stránky.

Ale hlavně a především, zdraví všem!

Ostrava – Azure DevOps: Automatické buildy a releasy
9. dubna 2020 – Tomáš Herceg
Službu Azure DevOps alias VSTS si mnoho vývojářů oblíbilo a kouzlu automatických buildů a releasů propadla nejedna firma. Na této přednášce si ukážeme možnosti, které DevOps nabízejí, ať už pro webové nebo desktopové vývojáře. Ukážeme si, jak pomocí automatických buildů kompilovat jak .NET Frameworkové, tak .NET Core aplikace, a jak je nasazovat ať už na on-premises IIS, tak i do cloudu. Uvidíte rozdíl mezi klasickými a novými YAML-based pipelines, ukážu vám, jak pracovat se secrets, jak řešit například code signing, a podělím se o zkušenosti z praxe.

Praha – Bezpečnost 365
23. dubna 2020 – Petr Vlk
Incidenty posledních měsíců, kdy v televizi i novinách slýcháme názvy organizací a institucí, jejichž prostředí napadl ransomware a z jejich IT světa nezůstal kámen na kameni, doufejme dostatečně děsí každého. Aby již bezpečnost byla považována za nutnou, nikoliv doplňkovou. Pojďme si představit užitečné tipy, rady a doporučení pro zabezpečení vaší organizace. Projdeme scénáře, kterými potencionální útočník dnes do prostředí pronikne a jak tyto vektory útoku znemožnit, nebo aspoň co nejvíce znepříjemnit. Zaměříme se jak na lokální prostředí, servery a klienty, tak na online služby Microsoft 365. A ty nám vězte v mnohém naopak pomohou. Pojďme bezpečnost vaší organizace nejen posunout o kousek, ale o řádný kus. Ale nenarušme produktivitu uživatelů.