Setkání Windows User Group – červen 2021

Pracovní kolektivy se pomalu opět začínají setkávat v kancelářích, my pokračujeme v tempu online přednášek.

Online – Nejčastější chyby při návrhu a implementaci databáze
3. června 2021 – David Gešvindr, Vladimír Mužný
Ukážeme a zdůvodníme si nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při návrhu databáze, volbě datových typů a implementaci dalších objektů v Microsoft SQL Server databázi, a vysvětlíme si, jak se jim vyvarovat, aby se nám v budoucnosti nevymstily. Abyste nebyli zklamaní, předem upozorňujeme, že se budeme bavit o tématech, které by bezpodmínečně měl každý vývojář databází znát, ale bohužel tomu tak není.

Online – GitHub Actions naplno
10. června 2021 – Jiří Pokorný
Představíme posluchačům funkce podpory kontroly kvality na GitHubu, tak, aby je organizace a open source projekty mohly naplno využít. Na konkrétním GitHub repositáři prozkoumáme funkce GitHub Actions. Nastavíme continuous integration a continuous delivery workflow. Ukážeme si, jak použít git balíčkovací repositář k ukládání výstupu buildů. Budeme měnit strukturu GitHub repositáře pomocí automatických procesů.