Setkání Windows User Group – březen 2020

Nestačil vám přísun informací na pražské konferenci Ignite? Nebo ve vás naopak nabudil touhu po novinkách? I v březnu jsou zde akce WUG zdarma pro vás.

Brno – Moderní správa a nasazení Windows 10
3. března 2020 – Kamil Roman
Mnoho let zůstávaly možnosti správy a nasazení Windows OS téměř beze změn. To se však zásadním způsobem změnilo s příchodem Windows 10. Zvýšený důraz na bezpečnost IT technologií, integrace cloudových služeb a výrazné změny ve způsobu používání IT zařízení nutně vedly ke změně koncepce vývoje Windows OS a změnám ve způsobu jeho správy a nasazení. Jaké nové možnosti správy a nasazení s Windows 10 máte? Jakým způsobem lze tyto novinky využít ve vaší organizaci? Pomohou vám tyto novinky efektivněji spravovat koncová zařízení? Jak na ně dosáhnout?
Nejen tato témata budeme diskutovat na přednášce, která vám nabídne přehled o možnostech které jste si nejspíš přáli mít ve vaší organizaci už dávno!

Brno – ML.NET a .NET Core pro praktické a produkční použití umělé inteligence
10. března 2020 – Václav Novotný
Málokdo si pod pojmem produkční použití umělé inteligence představí právě .NET, spíše se mu vybaví Python, Java nebo C++. ML.NET však mění pravidla hry a přináší do .NET nativní podporu strojového učení. ML.NET je již od počátku psaný pro .NET Core, což přispívá k možnostem jeho produkčního využití. ML.NET nabízí možnosti pro vícetřídní klasifikaci, regresi, sentiment analýzu, predikci stavu, detekování anomálií, detekci objektů, segmentaci pomocí shlukové analýzy, klasifikaci obrazů pomocí modelů hlubokého učení a více. Jestli rozumíte výše uvedenému, nebo naopak chcete, přednáška je pro vás ideální.

Ostrava – Power BI: Vše, co potřebuje nejen začátečník vědět
26. března 2020 – Jiří Neoral
Objevujete svět Power BI? Už jste pokročilejším uživatelem, ale ještě ne expertem? Zde si přijdete na své. Začneme terminologií a budeme postupovat tvorbou reportu pozpátku od prezentační vrstvy (vizuální možnosti) přes tvorbu výpočtů a datového modelu, až po načítání dat. Dále se podíváme na optimalizaci řešení, administraci a možnosti sdílení vašich reportů.