Webináře jako příprava k certifikačním zkouškám Microsoft

Existuje mnoho „dobře utajených“ míst, kde jsou dostupné zdarma online technické webináře, které slouží jako příprava ke zkouškám a certifikacím. (viz. přehled nových certifikací Microsoft). Webináře jsou doplňkem a alternativou k Microsoft Learn, protože mnoho lidí se rádo učí formou poslouchání živého výkladu. Webináře mohou být určeny pouze partnerům nebo i zákazníkům, většinou běží „live“ a pak je možné si je pouštět i ze záznamu. Stejný obsah live často ve více časových pásmech po sobě, jen o je vše o pár hodin posunuto.

Pokud se registrujete na některou část která již proběhla, dostanete email (vždy mne padne do spamu) s odkazem na záznam. Vše je v angličtině.

Kurzy M365, Dynamics i z Azure oblasti, plánované na přelom ledna a února 2020:

Popis kurzu (bloku několika webinářů)HodinDatum odDatum doČas Pásmo #1Čas Pásmo #2Čas Pásmo #3
Identity & Access Management Technical Deep Dive43-Feb4-FebREGISTRACEREGISTRACEREGISTRACE
MS-101: Microsoft 365 Mobility and Security510-Feb13-FebREGISTRACEREGISTRACEREGISTRACE
MD-100: Windows 101017-Feb21-FebREGISTRACEREGISTRACEREGISTRACE
MD-101: Managing Modern Desktops1024-Feb28-FebREGISTRACEREGISTRACEREGISTRACE
AZ-203: Developing Solutions for Microsoft Azure1213-Jan20-JanREGISTRACEREGISTRACEREGISTRACE
AZ-300: Microsoft Azure Architect Technologies1020-Jan24-JanREGISTRACEREGISTRACEREGISTRACE
AZ-900: Microsoft Azure Fundamentals827-Jan30-JanREGISTRACEREGISTRACEREGISTRACE
MB 330 MS Dynamics 365 Supply Chain Management1020-Jan24-JanREGISTRACEREGISTRACEREGISTRACE
MB-220 – Microsoft Dynamics 365 Marketing1027-Jan31-JanREGISTRACEREGISTRACEREGISTRACE
PL 900 – Microsoft Power Platform Fundamentals817-Feb20-FebREGISTRACE REGISTRACEREGISTRACE
//odkazy doufám budou fungovat dlouhodobě//

Většinou několik logických bloků po dvou hodinách.

Pokud kliknu např. na AZ-300: Microsoft Azure Architect Technologies, tak mi to nabídne 5 logických bloků, po dvou hodinách každý, které běžely nebo poběží v několika po sobě jdoucích dnech. Prezentuje vždy stejný člověk, certifikovaný trenér, většinou MVP, bloky na sebe nejen logicky ale i technologií a použitými příklady navazují.

Vše dostupné v rámci Microsoft Partner Network Learning Paths

O licenčních výhodách Microsoft Partner Network jsem psal nedávno. Výše uvedené webináře jsou sponzorované také partnerským týmem ale, doufám že zůstanou stále dostupné i koncovým zákazníkům v rámci Microsoft Partner Training Center. K dnešku najdete celkem 23 Learning Paths, obsahující webináře : https://partner.microsoft.com/en-us/training/training-center/assets#/?search=vilt (filtr VILT = virtual instructor-led trainings, normální mluvou online webinář.) Mimo webinářů jsou součástí každé cesty ke zkoušce samozřejmě i odpovídajíci MS Learn kurzy a pak nakonec i odkaz na danou zkoušku.

Doporučená cesta v rámci Microsoft Partner Network Training Center k přípravě na certifikaci AZ 300 má pak celkem 16 bloků. 10 online kurzů, které si můžete dělat doma u počítače; 5 webinářů, které můžete shlédnout na gauči a jeden link na registraci účasti na finální zkoušce, kterou musíte dělat v nějakém certifikovaném středisku.

Malá rada na závěr: On-line kurzy ani webináře vás nepřipraví tak dobře, jako účast na „lidském“ školení, vedené dobrým lektorem. On totiž ví na jaké „špeky“ pak můžete narazit v opravdové zkoušce. 🙂

Pokud hledáte další webináře na různá aktuální témata, koukněte se na článek Online technické webináře Microsoft cloud nejen na Q4/2019.

Buri