Jsem v kurzu: Státní příspěvek na vzdělávání v IT

Vzdělávání je nikdy nekončící proces. Především v IT, kde každý den znamená někdy i převratné technologické změny, novinky a objevy. Ministerstvo práce a sociálních věcí nyní nabízí státní příspěvek na vzdělávání (nejen) v oblasti IT.

Vybrané IT kurzy u certifikovaných poskytovatelů tak můžete absolvovat s příspěvkem až ve výši 82 % ceny kurzu. Úřad práce za vás zaplatí příspěvek až do výše 50 tis. Kč v období tří let.

Cílem projektu Jsem v kurzu je podpořit pracovníky, aby zvyšovali svou kvalifikaci a byli schopni se lépe přizpůsobit změnám na trhu práce po nástupu digitalizace a robotizace.

V nabídce tak najdete kurzy pro uživatele, vývojáře, správce IT i auditory IT, bezpečnostní specialisty a také kurzy z oblasti marketingu, využití AI, komunikace a mnohé další. Mezi kurzy jsou i certifikační zkoušky nebo přípravy na ně, a to samozřejmě i pro technologie Microsoft.

V současné době má na příspěvek nárok jakákoliv fyzická osoba, můžete pracovat, podnikat, studovat, hledat práci, nebo být na rodičovské dovolené. Z nabídky kurzů si u poskytovatele vyberete kurz, přihlásíte se svoji digitální identitou a po schválení obdržíte fakturu na 18 % částky ceny kurzu.

Více informací o programu, jeho podmínky, přehled certifikovaných poskytovatelů kurzů najdete na webu MPSV.