Microsoft 365 Copilot: AI pro každodenní práci

Zatím jen pro vybrané, ale brzy k dispozici všem. Síla umělé inteligence pomáhající s každodenní prací nám všem.

Možná jste si už zkoušeli sílu ChatGPT, nového vyhledávače Bing a dalších takzvaných AI modelů pro generování textů a také obrázků. Asi uznáte, že důležitým byla vždy aktuálnost zdrojových dat, kde byla tato inteligence trénována a pak na kontextu jejího zadání.

Microsoft nyní přivádí možnost využít individuální firemní, a především integrovanou inteligenci napříč službami Microsoft 365. Uživatelé ji tedy budou mít po ruce v aplikacích jako je Word, Excel, PowerPoint, Outlook a samozřejmě Microsoft Teams.

Při zachování bezpečnosti i soukromí uživatelů je tak možné nechat inteligenci pracovat přímo v kontextu organizace. Nad dokumenty, e-maily, schůzkami, obsahem a dosáhnout tak mnohem přesnějších výsledků. Výsledků, které se přímo týkají dané práce.

Například jednoduché vygenerování prezentace na základě dokumentu. Analýzu dat v tabulce, vytvoření souhrnu schůzky ze záznamu a mnohé další. Podívejme se na rychlou ukázku.

Podrobněji o tomto tématu hovořil Satya Nadella. Další video pak obsahuje i podrobněji jednotlivé ukázky, které budou s touto službou možné.

Pro nás je zatím důležité, že uživatelé Microsoft 365 Business Premium a Microsoft 365 E3 a vyšších plánů si budou moci těchto funkcí užít, minimálně z části. Aktuálně probíhá privátní testování, ale dobrou zprávou je, že by měly být podporovány všechny základní jazyky, do kterých patří i čeština.

Těšíte se?