Microsoft Loop k dispozici v Preview

Nový přírůstek do řady aplikací v portfoliu služeb Microsoft 365 přichází. Zatím tedy ve veřejném Preview. I tak už ale umí mnohé.

Nová aplikace je dostupná pro firemní předplatitele služeb Microsoft 365. Správce ji může povolit i její napojení na stávající aplikace sady Office (pokud ji tak ještě budeme říkat). Její koncept je složen vlastně z formátu, který byl představen již před rokem.

Aplikace umožňuje tvořit volné bloky textu, poznámek, obrázků, tabulek, seznamů i dalších prvků, které lze následně ve formátu jednotlivých komponent vložit například do Teams schůzky, Word dokumentu nebo třeba e-mailu.

Co je ale důležité, obsah těchto komponent nezůstává statický. Automaticky se aktualizuje dle toho, kdo kdekoliv v těchto místech (tedy ten, komu byla komponenta sdílena) její obsah upravil. To umožňuje zcela novým způsobem pohlížet na tradiční spolupráci nad tradičními dokumenty, které podobné věci umožňují. Ale svazovaly uživatele právě s formátem daného dokumentu.

Jak aplikace funguje, podrobně představuje následující video. Více se můžete dozvědět též na oficiální stránce Microsoft Loop: Collaborative App | Microsoft 365 a blogu New Microsoft Loop app is built for co-creation | Microsoft 365 Blog.

Microsoft Loop v Microsoft Mechanics

Poznámka: V současné době jsou žádanky pro testování mobilních aplikací vyčerpány. Další ale mohou být uvolněny v následujících dnech. Testovat tedy můžete webovou verzi aplikace, či komponenty v dalších aplikacích, například právě v Teams, kde jsou již delší dobu k dispozici pro chat 1:1.