Microsoft Cybersecurity Reference Architectures (MCRA)

Microsoft Cybersecurity Reference Architectures (MCRA) popisuje možnosti a vlastnosti nástrojů, technik a postupů z oblasti kybernetické bezpečnosti. Na názorných diagramech zjistíte jak vše zapadá do sebe, jak se funkčnosti integrují s platformami Microsoft – 365, Azure i platformami třetích stran jako Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform (GCP), Saleforce, atd.
Pokud potřebujete, stejně jako já, více proniknout do začátků kybernetické bezpečnosti, s vazbou na Microsoft produkty a služby, pak MCRA je asi nejrychlejší způsob. Profesionálové zase mohou MCRA použít pro porovnání vlastního produkčního nebo připravovaného prostředí s optimální referenční variantou a zvážit pro a proti při jejich vylepšování.

Hlavní stránka MCRA by dlouhodobě měla být na adrese aka.ms/MCRA.

Dokumentace s popisem referenčních architekur a scénářů je průběžně doplňována. Nyní obsahuje asi více než 50 položek – stránek s diagramy a je umístěna na GitHubu, (pptx soubor kolem 20MB. Stáhněte si zde.

Oblasti, které jsou pokryté v rámci MCRA

Nejen produkty ale i obecné procesy
Některé Powerpoint slidy dokonce s animací
A nejen Microsoft
Nevěř nikdy, nikomu a uživatelům již vůbec ne 🙂

Mnoho dalších schémat najdete v prezentaci na aka.ms/MCRA.