Setkání Windows User Group – říjen 2019

Bloudit venku podzimním počasím není pro vás? Záznamy přednášek z brněnských WUG Days 2019 najdete online. Sledovat je můžete v teple domova či své kanceláře.

Brno – Pokročilejší datové modelování v SSAS a Power BI
15. října 2019 – Jiří Neoral
Cílem večera je projít pokročilejší modelovací techniky zaměřené na SQL Server Analysis Services Multidimensional. Pokryty budou například Many to Many vazby a jejich praktické využití, časové kalkulace v dimenzi, propojování tabulek na různých úrovních granularity. V druhé části se zaměříme na otázku migrace do SSAS Tabular/Power BI. Co je potřeba zvážit před migrací a jestli bychom se vypořádali se stejnými scénáři jako u multidimenzionálních kostek bez velkých kompromisů.

Zlín – PowerShell pohledem .NET programátora
17. října 2019 – Radek Zahradník
Pokud se pohybujete v IT a posledních 15 let jste nestrávili s kokosem v ruce na pustém ostrově, na PowerShell jste určitě narazili. Dokázali byste ale někomu vysvětlit, co vlastně ten PowerShell je a k čemu je dobrý? Pokud jste si v duchu řekli, že to je vylepšená příkazová řádka pro adminy, přednáška je přímo pro vás. Ukáži, že PowerShell toho má hodně co nabídnout i programátorům. Proletíme si historii PowerShellu, blízkou budoucnost, vysvětlím, jak vlastně funguje, představím vám PowerShell Core, vývojářské nástroje, doplňky, snadnou instalaci software a také obskurní příklady použití typu investování do alkoholu.

Hradec Králové – ASP.NET Core Application Startup & DevTips
23. října 2019 – Miroslav Holec
V první části setkání se podíváme na to, co se všechno stane nebo co se může stát, když se spustí webová aplikace přijde na ni první webový request. Řeč bude o vytváření aplikace, startu aplikace, konfiguraci host prostředí, chování runtimu vzhledem k vývojářskému a produkčnímu prostředí a dalších tématech. Druhá část bude volně navazovat a ukážeme si v ní různé vývojářské tipy, které vám mohou usnadnit život. Z desítek konzultací a školení jsem sesbíral ty nejčastější, které vývojářům nejčastěji unikají a právě o ty se s vámi podělím.

PS: Všimli jste si? Bohužel nám vypadlo září. Naštěstí jen z tohoto blogu, kdy se nám nepodařilo stihnout uzávěrku. Pro vždy aktuální přehled akcí nezapomínejte sledovat náš web.