Windows 11, ladíme s rokem 2022

Na aktualizace a nové verze Windows se dá spolehnout. A stejně jako přišel podzim a sychravo za okny, přichází na počítače nová verze Windows 11.

Pro někoho to budou změny a novinky možná kosmetické, ale například v oblasti podpory zdravotně znevýhodněných udělal Microsoft obrovský krok vpřed. Například pomocí předčítání a rozeznání obsahu obrazovky.

V oblasti bezpečnosti ovšem značně potěší například nová funkce Smart App Control, která hlídá a zamezuje spuštění nebezpečných aplikací, společně s vestavěnou ochranou proti phishingu a zneužití hesla uživatele. Výchozí volbou při čisté instalaci také je zapnutí dalších funkcí zabezpečení na úrovni spolupráce hardware a software.

Pro soustředěnou a nerušenou práci, která v době pandemie, a zvláště po ní bude důležité využití pomocníka pro soustředění, režimů nerušit, nebo i jen jednoduché odpočítávání času stráveného nad úkolem.

Co tedy nyní? Nová verze je k dispozici k testování, postupně v jednotlivých licenčních programech a portálech, replikuje se do Windows Update for Business a je možné ji nasadit i u vaší společnosti a organizace.

Oficiální zdroje: