Setkání Windows User Group – říjen 2022

Říjen měsícem kybernetické bezpečnosti. A tak se jí podíváme na zoubek i my.

Brno – Moderní hybridní bezpečnost
11. října 2022 – Petr Vlk
Incidenty poslední doby ukazují, že na bezpečnost v kybernetickém prostoru není radno zapomínat. A není to bezpečnost perimetru vašich kanceláří. Ti hodní jsou uvnitř a zlí tam kdesi venku. To dávno neplatí. Svět IT služeb se stal nápadně či méně pozorovatelně hybridním. A na tuto změnu bychom měli reagovat. Školením uživatelů, patřičným zabezpečením systémů i přístupem ke strategii v této oblasti. Ať už onu strategii budeme nazývat Zero Trust, či prostě jen zdravý rozum. Podíváme se na komponenty Microsoft 365, které nám pomohou s obranou. Ať už je to samotné správné nastavení online organizace, přístup k on-premises systémům, nebo produkty a služby rodiny Defender.