Setkání Windows User Group – únor 2024

Do nového roku opět s našimi přednáškami. Opět vývojářská témata. A jeden bonus v podobě umělé inteligence pro kybernetickou bezpečnost, aneb Microsoft Copilot for Security. Zároveň se můžete těšit na měsíc březen, kdy chystáme pražskou obdobu brněnských WUG Days.

Online – T-SQL Window Functions
8. února 2024 – David Gešvindr
Na přednášce si představíme koncept Window Functions v jazyce T-SQL, který nám umožňuje s pomocí klíčového slova OVER přesměrovat podmnožinu výsledku našeho dotazu do agregačních, offsetových či rankovacích funkcí a tím podstatně zjednodušit zápisy i zvýšit výkon některých našich analytických dotazů.

Zlín – Challenges Faced by .NET team and Networking in .NET and YARP
15. února 2024 – Karel Zikmund
Karel si pro nás připravil hned dvě přednášky v jednom. Nejprve shrne ty nejzajímavější výzvy za poslední dekádu a po pauze s občerstvením se ve druhé přednášce bude věnovat novinkám v networkingu v .NET. Přednáška bude v češtině i přes ryze anglický název. Ale možná těch anglických termínů uslyšíte po cestě přednáškou nemálo. Ale věříme, že to vývojáře bude bavit.

Praha – Generativní AI v kybernetické bezpečnosti (Microsoft Copilot for Security)
22. února 2024 – Jan Pilař
Před více než rokem se technický i netechnický svět naučil novou zkratku. Tři písmena, která začala redefinovat způsob, jak pracujeme s informacemi nebo vytváříme obsah. GPT. Profese, spadající do kategorie „information workers“ jsou označovány jako první, které se budou transformovat do využívání AI, ale je zřejmé, že se různé AI nástroje stanou součástí všech profesí. Ne stejně, ale nějak určitě. A co kybernetická bezpečnost? A co informační bezpečnost a co sami útočníci?