Setkání Windows User Group – únor 2022

Letošní únor nebude suchý. Rozhodně ne v počtu našich online přednášek. Pro vývojáře máme vcelku slušnou vinotéku, pro IT specialisty jedno degustační.

Možná jste si též všimli, že tento zpravodaj nevychází každý měsíc. Z hlediska organizace a publikace začínáme online akce zveřejňovat i v průběhu měsíce, a tak ne vždy stíháme redakční uzávěrku. Sledujte proto vždy i naše stránky, RSS, či se přihlaste k odběru e-mailových novinek.

Online – .NET 6 extravaganza: Novinky v F# 6
3. února 2022 – Roman Provazník
Verze 6 je venku a s tím se neodmyslitelně pojí i nová verze functional-first jazyka F#. Co je v jazyce nového a co už sice známe, ale stojí za to si zopakovat? Na to vše vám odpoví Roman „Džoukr“ Provazník – nadšenec do funkcionálního .NETu a Lead F# Developer ve společnosti CN Group.

Online – .NET 6 extravaganza: Co je nového v DotVVM 4.0
10. února 2022 – Tomáš Herceg
Pokud je vám sympatický návrhový vzor MVVM a chcete vyvíjet webové aplikace v ASP.NET Core, je DotVVM poměrně jasnou volbou. Tento český open-source framework, který je zde s námi už od roku 2014, se neustále vyvíjí, a počátkem tohoto roku byla uvedena jeho čtvrtá verze. Na této přednášce si ukážeme, co DotVVM nabízí oproti jiným webovým technologiím, a jaké novinky jsme do něj přidali v posledních dvou verzích. Uvidíte JS moduly, které umožňují snadnou interakci s komponentami třetích stran, ukážeme si Hot Reload, dále si představíme integraci s jinými UI frameworky, díky které můžete hostovat Reactové komponenty v DotVVM stránce, a uvidíte, jak psát DotVVM komponenty novým „funkcionálním“ způsobem.

Online – Zero Trust a Insider Risk
15. února 2022 – Petr Vlk
Kterak rod Atreidů málem vymřel, protože nedodržoval koncept Zero Trust a nevyužíval Insider Risk řešení nejen v Microsoft 365. Praktický, ale trochu ironický, rozcestník k zabezpečení identit, zařízení, dat, sítě, aplikací, služeb i dalších komponent.

Online – Azure DevOps YAML CI/CD pipelines – praktické ukázky
17. února 2022 – Jan Vilímek
Zaměříme na několik konkrétních ukázek řešení. Od jednoduchých příkladů až po několikanásobně vnořené šablony. Ukážeme si rozdíly oproti GitHub actions a snad i prakticky vyzkoušíme konverzi.

Online – Vývoj desktopových aplikací na Windows: Včera, dnes a zítra
24. února 2022 – Martin Zikmund
Doporučované postupy pro desktopový vývoj v .NETu se v posledních letech měnily až příliš často na to, aby to nezpůsobilo zmatky v hlavách vývojářů. Na této přednášce se pokusíme ve všech podporovaných i pseudo-podporovaných technologiích a frameworcích udělat pořádek a rozklíčujeme, jak nejspíše bude vypadat vývoj desktopových aplikací v budoucnu.