Setkání Windows User Group – červen 2022

Tradiční Microsoft Build konference přinesla opět nepřeberné množství novinek pro vývojáře a v důsledku také pro správce firemního IT. A protože bezpečnost, především bezpečnost firemních dat, je důležitým tématem, podíváme se na SQL Server. Kde se to daty většinou jen hemží.

Praha – Vývojářské novinky z Buildu
2. června 2022 – Tomáš Herceg
Shrneme všechny vývojářské novinky a zajímavosti, které si na nás Microsoft přichystal na konferenci Build. Uvidíte, co se chystá v .NET 7, jaké funkcionality a nové služby přibyly v Azure.

Zlín – Zabezpečení Microsoft SQL Server
7. června 2022 – David Gešvindr
Představíme bezpečnostní model Microsoft SQL Serveru a vysvětlíme si, jak vhodným způsobem zabezpečit přístup k našim datům, abyste se vyvarovali častým chybám vedoucím k útoku na vaše databáze. Vysvětlíme si klíčové prvky bezpečnostního modelu Microsoft SQL Serveru, seznámíte se se zabezpečením instance i jednotlivých databází. Jako administrátoři se dozvíte, jak správně zpřístupnit vybrané databáze vašim aplikacím. Jako vývojáři se dozvíte, jak vhodně přiřadit oprávnění ve vašich databázích, abyste vašim aplikacím nedali zbytečně veliká oprávnění, která mohou být zneužita při útoku na vaše aplikace. Na přednášce budou představeny často zneužívané útoky a pobavíme se i o ochraně dat s pomocí šifrování.

Brno .NET MAUI
14. června 2022 – Roman Jašek
Budoucnost multiplatformního vývoje v podání Microsoftu se jmenuje .NET MAUI. Podíváme se, jak vypadá nová platforma pro mobilní i desktopový vývoj a co nabízí. Co vám přinese, pokud již (ne)máte zkušenosti se Xamarinem a proč by vás měla zajímat?