Setkání Windows User Group – prosinec 2023

Konec kalendářního roku se přiblížil, ale i přes nadílku sněhu naše akce pokračují, minimálně online. Těšit se můžete na často opomíjenou problematiku, která vede k nejednomu bezpečnostnímu incidentu. A to je zabezpečení Microsoft SQL Serveru. A pokud se přes dlouhé večery budete trochu nudit, nezapomeňte, že náš archiv záznamů je k dispozici ke vzdělávání.

Online – Zabezpečení Microsoft SQL Serveru
7. prosince 2023 – David Gešvindr
Představíme bezpečnostní model Microsoft SQL Server a vysvětlíme si, jak vhodným způsobem zabezpečit přístup k našim datům. Seznámíte se se zabezpečením instance i jednotlivých databází. Jako administrátoři se dozvíte, jak správně zpřístupnit vybrané databáze vašim aplikacím. Jako vývojáři se dozvíte, jak vhodně přiřadit oprávnění ve vašich databázích, abyste vašim aplikacím nedali zbytečně veliká oprávnění, která mohou být zneužita při útoku na vaše aplikace. Na přednášce budou představeny často zneužívané útoky a pobavíme se i o ochraně dat s pomocí šifrování.