Setkání Windows User Group – leden 2021

Tempo světa a našich organizátorů i přednášejících nezastavila ani změna letopočtu. Máme tak pro vás i v lednovém čase celou sadu zajímavých témat. Stále ve zcela online režimu.

Online – Architektura BI řešení
7. ledna 2021 – Jiří Neoral
Na přednášce se dozvíte, jaké vrstvy má Business Intelligence (BI) řešení a jak probíhá proces tvorby přes dílčí vrstvy. Sběr požadavků, tvorba datového skladu, ETL a zaměření na semantickou a prezentační vrstvu. V průběhu uvidíte demo ukázky z reálných projektů.

Online – Hierarchická data v databázi
14. ledna 2021 – David Gešvindr
Ukážeme si, jak uložit a efektivně dotazovat hierarchická data v databázi nejen s pomocí cizích klíčů a rekurzivních dotazů, ale i jak využít nativní datový typ hierarchyid, který podstatně zvýší efektivitu uložení a dotazování hierarchických dat.

Online – Monitoring (výkonu) aplikace pomocí Event Counterů v .NET (Core)
21. ledna 2021 – Jiří Činčura
Event Countery v .NET (Core) nám umožňují jednoduché, rychlé, cross-platform, real-time měření všeho možného v naší aplikaci. Plno knihoven (i .NET) tyto signály poskytuje a je možné se podívat „co se děje vevnitř“. Ale nejenom to. Můžeme si vytvářet vlastní a měřit a monitorovat výkon kódu, který nás zajímá, ve vlastním kódu. Tak se na to pojďme společně podívat.

Online – Azure DevOps YAML CI/CD pipelines: reálné zkušenosti
26. ledna 2021 – Jan Vilímek
V Oriflame používáme pro CI/CD (continuous integration/deployment) Microsoft Azure DevOps již několikátým rokem. Rádi bychom nasdíleli naše zkušenosti zejména z oblasti relativní novinky „YAML pipelines“. Dozvíte se, proč byste je měli milovat a na co si dát pozor při jejich vývoji a používání v projektech, na kterých spolupracuje 200+ inženýrů.