Microsoft 365 bezpečně: Video návody

Služby Microsoft 365 obsahují nemálo užitečných bezpečnostních funkcí. Bohužel je stále mnoho z firemních administrátorů nezná. Nechrání tak své organizace před dnešními útoky. Představme si tedy některé z nich pomocí krátkých video návodů.

Základní Security Baseline. Pokud netíhnete k sofistikovaným pravidlům přihlašování podle lokality, vlastnictví počítače a jeho stavu, jedná se o ideální krok ke značnému zvýšení bezpečnosti prostředí. I pokud nemáte vyšší licenční plán, nebo hybridní prostředí.

A jak pak takové přihlašování pomocí druhého faktoru vypadá z pohledu samotného uživatele? Není to nic těžkého.

Identity jsou zabezpečeny druhým faktorem. A co heslo uživatele? Necháme uživateli možnost si jej změnit samostatně a třeba i vzdáleně?

Z pohledu uživatele opět žádná raketová věda, ale pár kliknutí a vyplnění základních údajů.

Nejčastějším vstupem útočníka do prostředí je dnes phishing ve formě e-mailů odkazujících na škodlivý ransomware, či lákající uživatele k zadání přihlášení na falešných stránkách. Připravte se s ním zatočit.

Nastavili jste DKIM, SPF jistě také máte. Můžete se pustit do nastavení antispamové politiky.

A pak už jen doladíte ochranu právě proti podvrženým zprávám.

I šifrování zpráv a dokumentů nemusí být složitou úlohou.

To jsou jen základní nástroje a možnosti většiny plánů Microsoft 365. Chcete se naučit více? Přihlaste se do kurzů Microsoft Academy.