Microsoft Endpoint Protection leaderem v Gartnerovském kvadrantu

V dobách minulých byl Windows Defender brán jako chudý příbuzný placených antivirových řešení, který sloužil pouze pro prvotní zabezpečení po instalaci operačního systému a následně byl promptně nahrazen „dospělým“ antivirem.

Doba však pokročila, pro Microsoft je bezpečnost prioritou, do které investuje nemalé zdroje a z Defendreu a s ním spojených dalších technologií se stal plnohodnotný ochranný prostředek, který už dávno nechrání jen před běžnými viry a malware, ale je schopen ubránit vás i před sofistikovanými zero-day útoky a to zejména v rámci celé Microsoft Defender Advanced Threat Protection platformy.

Tyto schopnosti ocenila i společnost Gartner, která ve svém aktuálním hodnocení umístil Microsoft právě díky Advanced Threat Protection nejvýše v sekci Leaders ve známém magickém kvadrantu. Celou zprávu včetně podrobností a umístění oproti dalším dodavatelům bezpečnostního software naleznete přímo v reportu Gartner Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms.

A když si k tomu přidáte červnové testování AV Testu, kde se samotný free Windows Defender umístil na Top pozici, ukazuje se, že ochrana koncových zařízení od Microsoftu nemusí být špatná volba, co říkáte?

-Kanty