Microsoft Teams a překlad textu v chatu

Microsoft Teams se používá ve velkém v nadnárodních firmách. Občas se stane, že některé informace jsou v chatu týmu, který mluví jiným jazykem, případně někdo s vámi komunikuje jazykem kterému dokonale nerozumíte. K rychlému překladu lze využít přímo v MS Teams zabudovaný Microsoft Translator. Umí zjistit v jakém jazyce je příspěvek napsaný a přeloží ho do vašeho default nastaveného jazyka prostředí Microsoft Teams.

Překlad je po instalaci Teams standardně povolen

Možnost využívat translátoru je po instalaci povolena, administrátor MS Team může funkčnost zapínat a vypinat v Administraci Teams v oblasti Messaging policies – Translate Messages

A jak to funguje u uživatele?

Velmi jednoduše, najdetete na horní pravé kontextové menu příspěvku a vyberete Přeložit.
Microsoft Translator bežící na pozadí rozpozná daný jazyk a přeloží do jazyka v kterém používáte UI prostředí Microsoft Teams (Upravuje se v Nastavení – Jazyk aplikace.) Funguje ale i pro webové rozhraní.

Automaticky rozpoznat rozsypaný japonský čaj jako další desítky jazyků není žádný problém
Přeložený text můžete pak kdykoli vrátit do originálu

Předčítání textu

V menu zprávy hned pod překladem najdete i hlasové předčítání textu, (Zkusil tu japonštinu a oproti např, čínštině je vyloženě libozvučná, ale japonsky se učit nebudu:)

Předčítání se zobrazí v externím okne weboweho rozhraní

Malý tip na oboustrannou komunikaci s překladem

Oboustranná živá komunikace s oboustranným překladem není ještě přímo Microsoftem do MS Teams chatu implementována. Pokud vás problematika zajímá, koukněte se na Microsoft Translator a Multi-device Conversation zde: Microsoft Translator Multi-device Conversation – Microsoft Translator for Business a do SDKček případně dokumentace : Microsoft Azure Cognitive Services Speech documentation.

Až deset různých jazyků dohromady mluvené slova i písmo…

… nebo si vyzkoušejte sami, jenom tak v browseru : Conversations – Microsoft Translator