Python překonal Javu a 10 milionů nových uživatelů GitHubu

GitHub uveřejnil developerské statistiky za minulý rok. Na stránkách The State of the OCTOVERSE se můžete dočíst mnoho zajímavých informací, které jsou shromážděny touto nejrozšířenější službou pro správu open source i privátních zdrojových kódů.

Z mnoha oblastí, čísel a statistik jsem vybral tři, které mne zaujaly:


10 milionů nových uživatelů GitHub za minulý rok, celkem 40M.

Více na https://octoverse.github.com/#community-overview

TOP 10 Open Source projektů dle počtu aktivních přispěvatelů

Visual Studio Code je s přehledem číslo 1.

Python překonává Javu ale stále nemá na JavaScript. C# a Shell jedou

Zajímavý je také zde pokles Ruby…

Pokud hledáte další statistiky o vývojářích jejich zvyklostech a nástrojích které používají, nepřehlédněte Stack Overflow Annual Developer Survey. Zde odpovídalo asi 90,000 respondentů z 170 zemí na spoustu otázek.

Buri