Setkání Windows User Group – duben 2023

V aprílovém měsíci minimálně s jednou přednáškou pro IT profesionály zaměřenou na MFA. Protože MFA má už přece každý vyřešeno a nasazeno, ne? Nebo snad ještě ne?

Praha – Nasazujeme MFA kam jenom to jde
11. dubna 2023 – Mgr. Michael Grafnetter
Snad se všichni shodneme na tom, že v dnešní době je už opravdu nutnost nasadit vícefázové ověřování (MFA) alespoň pro externí přístup k firemnímu IT prostředí. Jaké možnosti MFA máme v (Azure) Active Directory? Které z nich se hodí pro RDP, VPN, WiFi, webové aplikace, LDAP, SSH, PowerShell Remoting nebo lokální přihlášení? Lze vůbec v prostředí Windows nahradit čipové karty? Kdy je vhodnější použít technologie třetích stran? Na tyto a další otázky se společně pokusíme najít odpovědi. Nad kterými můžeme více než diskutovat.