Poland Azure datacenter

Včera bylo otevřeno nové datové centrum Azure Poland Central. Datové centrum Microsoft Azure Poland Central je součástí globální infrastruktury Microsoftu a je umístěno v blízko Varšavy. Je to první plnohodnotné datový region Azure ve východní Evropě včetně třech Azure Availability Zones. Je koncipován aby poskytoval nejvyšší standardy dostupnosti, bezpečnosti, ochrany osobních údajů a souladu s pravidly.

Stejně jako v ostatních nových Azure regionech jsou nyní těsně po otevření dostupné hlavní a nejčastěji využívané Azure služby a průběžně se další přidávají. Pozor tedy při migraci. Pokud chcete vědět které služby, případně i typy služeb nebo VM strojů jsou v kterých konkrétních datových centrech dostupné, koukněte na Azure products in this region.

Doufejme že se Microsoft rozhodně zužitkovat zakoupené pozemky v Praze a dočkéme se vlastního datového centra v ČR také.