Znáte Microsoft 365 E5 Developer Subscription​?

Je libo 25 x M365 E5 licencí na 90 dní nebo i více? Pokud máte chuť vyvíjet a testovat, tak je to nabídka přesně pro vás. Microsoft 365 E5 Developer Subscription​ je unikátní free plán obsahující klíčové cloudové produkty Microsoft M365 (O365), který je ale licenčně určen pro vývoj a testování, nikoli pro běžné komerční použití.

Obsah M365 E5 Developer Subscription

 • 25 user licencí pro účely vývoje aplikací pro O365-M365
 • Všechny hlavní Microsoft 365 workloady s vyjímkou licencí Windows
 • Všechny Office 365 appky včetně SharePoint, OneDrive, Outlook/Exchange, Teams, Planner, Word, Excel, PowerPoint, atd. (ale bez Audio Konferencí)
 • Office 365 Advanced Threat Protection
 • Advanced analytics with Power BI
 • Enterprise Mobility + Security (EMS)
 • Azure Active Directory na úrovni Azure AD Premium P2

Jak lze M365 E5 Developer aktivovat a získat

Existují dva způsoby jak můžete M365 E5 Developer Subscription aktivovat:

 1. Přímá aktivace Microsoft Office Developer accountu v Office develper programu: https://developer.microsoft.com/en-us/office/dev-program
 2. Pokud máte komerční alespoň roční Visual Studio Subscription obsahující MSDN Subscription benefity, tak nejlépe aktivovat v rámci předplatitelských výhod vy vašem subscriber portálu my.visualstudio.com

Screenshot of the Set up your Microsoft 365 E5 developer subscription dialog box

Nejenom 90 dní, subskripce je i automaticky prodloužitelná …

Microsoft 365 E5 Developer Subscription​ v Office Developer programu je platná min. 90 dní ale Microsoft sbírá telemetrii co vlastně v subskripci děláte, jaké „developerské“ vs. „uživatelské“ činnosti provozujete a pokud se chováte dostatečně jako „developer“ a nikoli běžný „end user“, tak vám bude subskripce prodloužena na dalších 90 dní atd. atd.

Všichni co mají komerční placené (nikoli partnerské) Visual Studio Subscription, jsou na tom výrazné lépe, protože ti jsou bráni za „developera“ po celou dobu co mají aktivní předplatné k Visual Studiu. Nově je M365 i v Visual Studio Professional MSDN Subscription, není třeba Enterprise licenci Visual Studia.

Několik rad na automatické prodloužení developer accountu, není třeba plnit všechny ale

 • Alespoň jednou měsíčně se chovejte jako developer.
 • Vykoušejte si jednou za měsíc nějaké API volání přes UI Graph API Exploreru při zalogování se do tenantu https://developer.microsoft.com/en-us/graph/graph-explorer
 • Přidejte si tam jednu nějakou levnou placenou licenci
 • Vygenerujte si demo usery, je na to tam udělátko
 • Vyvarujte se průběžné intenzivní externí komunikace emaily, která by mohla připominat spamovani
 • Jinak 500 EUR ročně za VS Pro s MSDN, kde je mimo Visual Studia nejen M365 Developer ale i 1200 USD Azure, spousta softwaru, školení supportu a dalších věcí je však nejlepší firemní volba pro vývojáře.

Další informace o vývoji pro Office a M365

Vše najdete zde: https://developer.microsoft.com/en-us/office/docs

Buri