Microsoft 365 Licensing Diagrams – přehled obsahu edic M365

Průběžně bojuji s tím, co která verze Microsoft M365, O365 a EMS obsahuje. Oficiální stránky Microsoftu po dlouhém hledání dají určitou odpověď ale ta bývá často neaktuální případně neúplná, protože někde na webu zůstala starší verze. Detaily – features např. v securitě jsou pěkně ukryté na mnoha místech. Na tento stav se asi nemohl koukat Aaron Dinnage technický pracovník v Microsoftu. Vytvořil vlastní projekt Microsoft 365 Licensing Diagramshttps://m365maps.com s cílem vše přehledně „rozškatulkovat“ a „zatabulkovat“. Není to oficiální materiál Microsoft ale myslím si, že se mu to povedlo.

Microsoft 365 Licensing Diagrams by Aaron Dinnage https://m365maps.com/

Microsoft 365 Licensing Diagrams jsou referenční diagramy a tabulky obsahující Licenční produkty a k nim vlastnosti přiřazené odpovídající vlastnosti nebo finkčnosti dle daných edic. Můžete si filtrovat edice online, stahovat diagramy nebo excelovkou tabulku atd.

Včetně vyhledávání a filtrování dle features
K Downloadu PNG nebo i PDFka s odkazem do dokumentace
Excel tabulka je pro mnohé to co hledají

Mimo to najdete na webu projektu ale i na GitHubu Visio diagramy nebo předpřipravenou PPTX prezentaci.

Pokud budete hledat jak se která Office featurka vlastně aktuálně jmenuje a v jakých 365 edicích ji mohu najít, nezepomeňte na Microsoft 365 Licensing Maps.