Microsoft Azure Compliance Offerings

Začínají se objevovat dotazy jak je zcela konkrétní daná služba Azure certifikovaná z hlediska dodržování nejrůznějších národních i nadnárodních norem a pravidel. Komu nestačí odkazy z Azure Trust Center a Azure Compliance …. musí se ponořit hlouběji a studovat zcela konkrétní seznam služeb v kontextu konkrétní normy, protože typické řešení je složeno z mnoha různých služeb. Další problém je, že audity certifikace se průběžně doplňují a obnovují, navíc neustále vznikají zcela nové Azure služby, některé starší jsou přejmenovány atd. Chtělo by to nějakou přehlednou tabulku, kterou někdo průběžně udržuje 🙂

Přesně to nabízí dokument nazvaný Microsoft Azure Compliance Offerings, který najdete na stránkách https://aka.ms/AzureCompliance

Jedná se o 70ti stránkový dokument se seznamem mnoha norem a odpovídající tabulku certifikovaných-auditovaných Azure služeb.

… a v poslední části PDFka začínají ony kýžené přehledové tabulky. Jsou tu i zcela nové služby v Preview, které nemohly být ještě certifikovány, některé průniky také mohou být prázdné, protože jsou nerelevantní v kontextu daného auditu atd. …

Pokud hledáte nějaký univerzální portál Microsoftu, kde se dočtete nejen o Azure ale i o O365, oborových normách atd., pak si zapamatujte adresu Service Trust Portál: https://servicetrust.microsoft.com/. Slouží jako dobrý rozcestník, kde se přes horní menu dříve či později doklikáte na stránky s požadovaným obsahem.

Buri