Microsoft Q&A

Někteří z pamětníků možná vzpomínají na TechNet a MSDN Fóra.

Místa, kde se mohou IT odborníci, vývojáři i uživatelé optat na cokoliv k Microsoft technologiím a komunita jim může odpovědět.

Nyní si pojďme představit jejich nástupce. Microsoft Q&A.

Přechod na nový systém byl již více než třeba, neboť původní měl již více než 10 let a udržovat jej bylo velmi náročné. Stejně tak uživatelská zkušenost v moderním prohlížeči nebyla již nejlepší.

Nové řešení je postavené na komunitní platformě, kteří možná někteří z vás poznají, pokud pravidelně hledají odpovědi na své otázky ve vodách internetu.

Pomocí tagů je možné označovat technologie, témata, služby i typy otázek. Můžete sledovat příspěvky, celé tagy i uživatele. Nové řešení podporuje lepší formátování, zdrojový kód, obrázky, ale především má značně vylepšené hledání i možnosti označování správných odpovědí.

Pokud již používáte platformu Microsoft Learn či Docs, vystačíte si pro přístup se soukromým (Microsoft/Live ID) či firemním účtem (Azure AD).

V první vlně je zde několik témat k Azure, které byly na starém řešení uzamknuty. V průběhu roku 2020 dojde k přesunu i u dalších témat a oblastí.

A co se stane se starými otázkami a především odpovědmi, které jsou ve staré platformě? Nejdříve dojde k jejich zmrazení. Ty nejčastěji hledanější by se měly následně přesunout jako archiv na novou platformu.

Maté otázku? Začněte na Microsoft Q&A na adrese https://docs.microsoft.com/answers/.


2 Comments

  1. Bohužel jsem nějak jsem nepochopil rozdíl mezi tímto a https://answers.microsoft.com/. Připadá mi, že se to bude hodně duplikovat, pokud se ale answers.microsoft.com nechystají zaříznout :-(.

    • Answers by obecně měly zůstat pro běžné uživatele. Toto by měla být náhrada MSDN a TechNet Fór pro IT profesionály a vývojáře. Tedy snad sofistikovanější otázky, i sofistikovanější odpovědi. V zahraničí jede reddit a další platformy, které jsou tomu dost blízké.

Komentáře nejsou povoleny.