Setkání Windows User Group – listopad 2019

Konference Ignite, kde Microsoft bude představovat ty nejdůležitější novinky pro příští rok, se kvapem blíží. Tento roční bude vysílán online, nemusíte tedy čekat ani chvíli a být v obraze okamžitě.

Ovšem ani my neleníme a v našich nejstarších pobočkách jsou připraveny následující přednášky.

Brno – Microsoft Defender ATP: Pomáhat a chránit nejen Windows 10
12. listopadu 2019 – Jan Pilař
Vidíte rozdíl mezi EPP a EDR jako něco ve smyslu “No co, holinky nebo hodinky, obojí se natahuje.”? Pak se přijďte podívat v čem je rozdíl a hlavně, jak dá dnes řešit komplexní ochrana nejen počítače s Windows 10, ale třeba i Windows Server. Pomocí živých ukázek si uděláme demonstraci aktivní i pasivní ochrany, budeme řešit detekci nežádoucího chování, možnosti manuální, poloautomatické nebo plně automatického řešení. A co integrace s dalšími nástroji? Probereme. Ať o tom průšvihu ví i další součásti obranné linie. Bude to večer s Microsoft Defender ATP a bude to boží.

Praha – Na vlnách PowerShellu do nekonečna a ještě dál
28. listopadu 2019 – Ondrej Šebela
Cílem přednášky bude ukázat, jak se vypořádat s duplikací funkcí a proměnných v PowerShell skriptech, automatizací distribuce obsahu na klienty v AD, absencí kontroly skriptů před nasazením do produkčního prostředí, zálohováním, auditováním, formátováním kódu atd. A to za pomoci centrálního CI/CD Git repozitáře, který zároveň poslouží jako jediný zdroj veškerého (nejen) Powershell obsahu pro klienty v AD. Výsledkem, tak bude plně automatizované prostředí, kde jedinou manuální činností, bude psaní kódu.