Setkání Windows User Group – červenec 2019

Prázdniny a nezvykle horké počasí dávají zabrat nejen chlazení výpočetní techniky, ale také mozkové kapacitě. Pokud jste již u moře či českých rybníků a řek nabrali dostatek sil, máme zde dvě přednášky pro vývojáře a jednu pro správce IT či bezpečnostní specialisty.

Praha – gRPC v .NET – trend ve vývoji microservices
2. července 2019 – Tomáš Jecha
Otevřený komunikační framework gRPC se těší vzrůstající popularitě. Dovoluje komunikaci napříč řadou platforem se zaměřením na výkon a striktní popis služeb. Do projektu se zapojil i .NET a dá se očekávat, že používání gRPC bude jednou z voleb, jak propojovat služby.

Brno – .NET Core Summer event
9. července 2019 – Karel Zikmund
Zveme vás na večerní sérii 3 přednášek zaměřených na zákulisí vývoje .NET (Core) frameworku, které si pro vás připravil Karel Zikmund, který pracuje v Redmondu přímo ve vývojovém týmu a rád se podělí o zajímavosti, které provází vývoj .NETu. Přednášky budou v češtině.

Brno – Mimikatz pro začátečníky i pokročilé
11. července 2019 – Michael Grafnetter
Nástroj Mimikatz sa stal defakto štandardom pre extrakciu rôznych citlivých údajov z pamäte Windows. Je mimoriadne obľúbený medzi penetračnými testermi aj záškodníkmi, ale väčšina z nich pozná maximálne 10% jeho funkcionality. To pramení hlavne z chýbajúcej dokumentácie a nízkej intuitívnosti jeho rozhrania. Na tejto prednáške preto budú diskutované široké možnosti Mimikatzu aj jeho brata Kekeo. Mnohé z ich funkcií uvidíte aj v praktických ukážkach.