Nový Microsoft Project for the Web postavený na Power Platform

Tento týden začíná celosvětové rolování nového produktu Microsoft Project for web. Jedná se o novou variantu on-line verze populárního prostředí Microsoft Project, která slouží k podpoře projektového řízení, správu úkolů, zdrojů a zjišťování aktuálního stavu projektu.

Nový Microsoft Project for the web je postaven na Microsoft Power Platform. Rozšiřuje stávající rodinu produktů Microsoft Project o základní, čistě webovou variantu, která je založena na Office 365 Groups.

Animated image of a timeline being worked on in Microsoft Project.
Jak vypada nové UI Microsoft Project Plan 1

Je je pozicována mezi Microsoft Planner a Microsoft Project Online Professional.

VlastnostMicrosoft PlannerProject for the webProject Online/Desktop client
Task managementYYY
Board viewYYY
Teams and assignmentsYYY
Grid viewYY
GanttYY
DependenciesYY
SchedulingYY
RoadmapsYY
Advanced PMY
Resource ManagementY
Financial managementY

Je (a bude) poskytován formou cloudových subscriptions porovnání zde.

  • Project Plan 1 … cena ~ 10$ / uživatele/měsíc
  • Project Plan 3 (dříve Project Online Professional, ~ 30$/měsíc )
  • Project Plan 5 (dříve Project Online Premium, ~ 55$/měsíc )
Diagram showing Project on the web and Project Online together
Pozor, není MS Project jako MS Project. MS Project for the web je úplně nová appka!

Cílem je super spolupráce s O365

Je jasné, že by Microsoft zbytečně nepředělával to, co docela dobře funguje bez nějakého nového cíle. Ten cíl byl upravit a předělat online verzi Microsoft Project tak, aby obsahoval podstatné základní funkce, byl levný a byl hluboce svázán s Office 365 a Power Platformou, na které jsou nyní stavěny veškeré business appky Microsoftu typu DX 365.

Animated image of Project Details being opened in Microsoft Teams.
Microsoft Teams a Project for the web v rámci jednoho UI Microsoft Teams

Jelikož je nová verze postavená na Microsoft Power Platform, je velmi jednoduché rozšiřovat funkčnost a přidávat různé workflow s konektory, které propojí Project for the web prakticky s čímkoli co má veřejné API.

Přidání nové nabídky bude nabíhat do licenčních programů postupně, tento měsíc je nově v přímém on-line prodeji, např. v CSP bude objednatelný až od ledna 2020.

Další informace najdete na odkazech níže:
Co to je Project for the web?
• Project for the web a Project Online
Porovnání vlastností a možností
Co s Project for the web jde vše dělat?

Vyzkoušejte si Microsoft Project for Web (Project Plan 1) 


Buri