Setkání Windows User Group – duben 2022

Březen, na akce WUG půjdeme. Duben, ještě tam budeme. A nyní opět i osobně!

Brno – Visual Studio debugging tipy a triky
5. dubna 2022 – Jiří Pokorný
Těšit se můžete na praktické tipy a triky, které využijete při každodenním debugování Vašich aplikací ve Visual Studiu.

Online – Úvod do Cloud Security
12. dubna – Michael Grafnetter
Cílem přednášky je poskytnout ucelený přehled o základních bezpečnostních konceptech, které řeší každá organizace při přechodu na cloudové služby (nebo by je měla řešit). Budeme mluvit o možnostech ochrany dat, modelech sdílené odpovědnosti u IaaS, PaaS a SaaS, metodách vícefázové autentizace a dalších bezpečnostních řešeních, vysoké dostupnosti, nebo o autentizačních protokolech OpenID Connect a SAML.

Online – HA/DR SQL Server databází v Microsoft Azure
21. dubna – Marek Chmel
Kdo je připraven, není překvapen! Tohle motto bude středobodem naší přednášky o možnostech vysoké dostupnosti (HA) a zotavení po havárii (DR) Microsoft SQL Server databází hostovaných v rámci Microsoft Azure.

Brno – Novinky v .NET Internals
26. dubna – Robert Haken
Podíváme se, co se během posledních verzí událo v útrobách .NET [Core]. Kompilace, diagnostický tooling, garbage collector, drobná i zásadní vylepšení performance. Potěší nejednoho vývojáře.